Currently shipping to Germany only. International shipping restarts soon – stay tuned!

Filter
Bie kategori
Öl stil
Kategori
Land
Alkoholhalt(%)

0 - 10+

Tillgänglig
Pris

€ 0 - 30+

Tillgänglig från oss

Urban IPA Alkoholfrei
UK/US Ales|Fränkische Biere
Maisel & Friends
100%
(5)
€ 2,59
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 7,85 / LTR
Lägg till i vagnen
Chiemsee Pale
Weitere Stile
Camba
€ 5,19
EINWEG 0,44 L BURK - € 11,80 / LTR
Lägg till i vagnen
Rodenbach Classic
Belgische Ales|Holzfassgereifte Biere|UK/US Ales|Dunkles und Schwarzbier
Rodenbach
€ 4,59
MEHRWEG 0,25 L Flaska - € 18,36 / LTR
Lägg till i vagnen
Iron Maiden Trooper Ale
UK/US Ales
Robinsons Brewery
€ 6,69
EINWEG 0,50 L Flaska - € 13,38 / LTR
Lägg till i vagnen
Trooper Original Ale - Dose
UK/US Ales|Mehrkornbiere
Robinsons Brewery
€ 4,59
EINWEG 0,50 L BURK - € 9,18 / LTR
Lägg till i vagnen
Pacific Extra Pale Ale
India Pale Ale
Coopers Brewery Ltd.
€ 4,59
EINWEG 0,38 L BURK - € 12,08 / LTR
Lägg till i vagnen
31.12.2026
Porter
Porter & Stout|Holzfassgereifte Biere|Frucht-, Kräuter-, und Gewürzbiere
Barbarossa i am
€ 7,69
EINWEG 0,33 L Flaska - € 23,30 / LTR
Lägg till i vagnen
XPA Extra Pale Ale
India Pale Ale
Coopers Brewery Ltd.
€ 4,69
EINWEG 0,38 L BURK - € 12,34 / LTR
Lägg till i vagnen
David, der Hoptimist - Alkoholfreies IPA
India Pale Ale
Braumanufaktur Hertl
€ 4,69
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 14,21 / LTR
Lägg till i vagnen
Veldensteiner Pils
Pils|Fränkische Biere
Veldensteiner
€ 2,99
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 9,06 / LTR
Lägg till i vagnen
Extra
Belgische Ales
Westmalle
100%
(1)
€ 3,89
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 11,79 / LTR
Lägg till i vagnen
MPU IPA
India Pale Ale|Mehrkornbiere
Munich Brew Mafia
€ 4,99
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 15,12 / LTR
Lägg till i vagnen
Oma’s Betthupferl
Bockbiere|Fränkische Biere
Braumanufaktur Hertl
100%
(7)
€ 4,89
MEHRWEG 0,50 L Flaska - € 9,78 / LTR
Lägg till i vagnen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Rauchbiere|Fränkische Biere|Dunkles und Schwarzbier
Brauerei Schlenkerla
92%
(10)
€ 3,59
MEHRWEG 0,50 L Flaska - € 7,18 / LTR
Lägg till i vagnen
Pale Ale
Maisel & Friends
86.67%
(6)
€ 3,69
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 11,18 / LTR
Lägg till i vagnen
Aecht Schlenkerla Hell
Deutsche Lagerbiere|Rauchbiere|Fränkische Biere|Helles
Brauerei Schlenkerla
93.33%
(6)
€ 3,39
MEHRWEG 0,50 L Flaska - € 6,78 / LTR
Lägg till i vagnen
Hobgoblin Ruby Beer
UK/US Ales
Wychwood
100%
(5)
€ 6,59
EINWEG 0,50 L Flaska - € 13,18 / LTR
Lägg till i vagnen
London Porter
Porter & Stout
Fuller‘s
90%
(2)
€ 6,59
EINWEG 0,50 L Flaska - € 13,18 / LTR
Lägg till i vagnen
Duvel Belgisch Speciaalbier
Belgische Ales
Duvel
100%
(2)
€ 2,69
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 8,15 / LTR
Lägg till i vagnen
Pale Ale
Sierra Nevada Brewing Co.
100%
(5)
€ 5,09
EINWEG 0,36 L Flaska - € 14,14 / LTR
Lägg till i vagnen
Bavaria Ale
Weizenbiere|UK/US Ales|Fränkische Biere
Maisel & Friends
86.67%
(3)
€ 11,39
MEHRWEG 0,75 L Flaska - € 15,19 / LTR
Lägg till i vagnen
Pilsener-Bier 0,0%
Pils
Störtebeker
€ 2,99
MEHRWEG 0,50 L Flaska - € 5,98 / LTR
Lägg till i vagnen
Braumeister Edition #101 - Lumveld- August 2026
Belgische Ales
Camba
€ 6,59
EINWEG 0,43 L BURK - € 15,33 / LTR
Lägg till i vagnen
Trail Pass Brewveza
India Pale Ale
Sierra Nevada Brewing Co.
€ 4,39
EINWEG 0,36 L BURK - € 12,19 / LTR
Lägg till i vagnen
Hallerndorfer Landbier Hell
Deutsche Lagerbiere|Fränkische Biere
Brauerei Rittmayer
€ 3,49
MEHRWEG 0,50 L Flaska - € 6,98 / LTR
Lägg till i vagnen
UNTAPPD: 4,09
Yakitopiki - New Zealand DH Pilsner
Pils
Les Intenables
€ 7,69
EINWEG 0,44 L BURK - € 17,48 / LTR
Untappd: 4,14
Extrapolations- DIPA
India Pale Ale
Gekko Brewing
€ 8,99
EINWEG 0,44 L BURK - € 20,43 / LTR
UNTAPPD: 4,05
MIAMI J IPA 2025
India Pale Ale|Mehrkornbiere
Rye River Brewing Co.
€ 8,89
EINWEG 0,44 L BURK - € 20,18 / LTR
Braufrisch
Untappd: 4,13
Hansel & Bretzel
Porter & Stout
Ice Breaker Brewing Co.
€ 9,89
EINWEG 0,44 L BURK - € 22,48 / LTR
Go To Jail
India Pale Ale
Espiga
€ 8,49
EINWEG 0,44 L BURK - € 19,30 / LTR
Carminia
India Pale Ale
Birra Karma
100%
(3)
€ 7,59
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 23,00 / LTR
Espiga Hop Collection Mosaic
Espiga
93.33%
(6)
€ 4,39
EINWEG 0,33 L Flaska - € 13,30 / LTR
Sakiškių NEIPA
India Pale Ale
Sakiskiu Alus
100%
(2)
€ 6,09
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 18,45 / LTR
Craft Lager
Deutsche Lagerbiere
Steamworks Brewing Co.
100%
(2)
€ 5,39
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 16,33 / LTR
Frank APA
MUSA
100%
(1)
€ 4,69
EINWEG 0,33 L Flaska - € 14,21 / LTR
Red Zeppelin
India Pale Ale
MUSA
90%
(2)
€ 4,69
EINWEG 0,33 L Flaska - € 14,21 / LTR
Beverly Pils
Pils
Mashsee Brauerei
100%
(5)
€ 5,09
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 15,42 / LTR
Baltic Porter
Porter & Stout|Dunkles und Schwarzbier
BRLO
100%
(4)
€ 4,89
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 14,82 / LTR
Small Batch P.W.’S Czech Pilsner
Pils|Mehrkornbiere
Moosehead Breweries
€ 5,09
EINWEG 0,47 L BURK - € 10,83 / LTR
C3PO
Porter & Stout|Dunkles und Schwarzbier|Frucht-, Kräuter-, und Gewürzbiere
Kuehn Kunz Rosen
€ 5,49
MEHRWEG 0,33 L Flaska - € 16,64 / LTR
1 2 3 4 5 »
40 Resultat